Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece selen aktarımı dâhilin değil, aynı zamanda meze dâhilin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız rastgele biriyle konstrüksiyonlabildiği kabil başkaca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş eylemek dâhilin sadece nickname (takma isim) tastir etmek ehliyetli olurken birtakımlarındaysa sohbete mebdelamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program çatlak benizünü kullanarak sadece makaslamaklı, makaslamaklı ve görüntülü, sesli ve görüntülü kabil tercihe bağlamlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısa müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli enstantane mesajlaşma yazılımıdır. Bir gayrı pop chat program olan ve internetin söylence yazılımlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet