Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza kadimî giriş fail ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş evet da hesabı izlem fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat umumiyetle kullanıcı adınızı bileğçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde ülke düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemeçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat umumiyetle Instagram irtibatsı istediği kucakin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çvira etmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişdobra farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen zevat kucakin ne yazık ki çok fazla sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok fazla dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek haddizatında diğer kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Metot: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi bileğçalışmatirin ve hemen arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Metot: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğçalışmatiğinde veya kullanıcı adınız bileğçalışmatiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğçalışmatirirler. Instagram tarafından geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğçalışmatiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” evet da bazı “bileğçalışmaikliği gelişememiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini bileğçalışmatirdiği kucakin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?