Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, dünya üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıhun bir Bilim Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak sade başına öne çıhun en mehabetli oranda ilaç muhtevaerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu mehabetli adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği meydanı yetiştirmek talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın genel reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun malumat cebelarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen temeları mazmunında ülkesini devamlı söz gelişi eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat temelvuruları ile de meşhurdur. 143 pare temelvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki evgin gelişen olaylarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzında çıktı gerçek bir mütehassıs olmasıyla müşterek kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mehabetli bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer sürülen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk arasında en çok berat temelvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Kayırıcıı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla adamlık tarihine faydasını hiç natamam etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı yardımıyla aynalı medarımaişetlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse birlikte katiyen çdüzenışmalarından vazgeçmemiş devamlı olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez müşterek tutulmak üzere otama yönünde geliştirdiği birlikteşkeleri keşfederek adamlık tarihine mehabetli bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese de bazı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek iletmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan hızlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Tek aşina şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (taraf yardım) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatı münfailtır. Mecmu çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birşu denli şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser Apotrsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca birlikteşkenin birlikte insanoğluna yarayacak medarımaişetler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta tarafıkların geçmesi muhtevain muayyen bir saatı beklesek birlikte bazıları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de muhtevaerisinden kolay bir biçimde otama edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Antrparantez cinsel medarımaişetlev bozukluğunu da otama eylemek muhtevain kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış coşkunluke karşı mukavemetli ve hızlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat temelvurularının 2000 adetine benzeyenın doğruluk sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı medarımaişetleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal hayattan uzak zaruri mekân istirahatlarine sunulan mütebaki dünya toplumlarında birşu denli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Mevzuyla müntesip görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Oturmuş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce ister ilaç, ister mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına mimarilabilecek en dürüst katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mehabetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna dublör çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da mehabetli gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde arz meydan gayrı ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok mehabetli bir oranda farmasötik birlikteşen patentinin doğruluk sahibi olması ve temelvurusunu ilk yapan can olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın zemin fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser meydanında çdüzenışmalarını devamlı hoşgörülületerek devamlı faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birşu denli kez Türkiye Senenin Bilim Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde değil mekân dışında şu demek oluyor ki küresel anlamda da birşu denli ödülleri alarak bulduğu farklı emların mukabillığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile müşterek aynalı medarımaişetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı medarımaişete yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birşu denli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken dublör faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları kâin Spektral Mevduat Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak kadir yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda arz meydan bir altın sahası ile müşterek temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değmedarımaişetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun sabit kadir yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a basıcı maden ruhsatları ile sağlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal madun mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni behre modülü(staking) projemize daimî güvence olarak medarımaişettiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.kez ve 18.06.2020 yapıt zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası tutulmak üzere iki sınai hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazılı açıklamada görüşlerine arz maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mehabetli ilhak kadir mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise katıksız malzeme mimarisındaki berhavaluklar yardımıyla ali derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka en planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine elverişli rezerv sabitleme raporları düzenlenerek halka enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz meydan tafsilatlara bakarak üste, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar